Make your own free website on Tripod.com

*NOTE* Click on DATE Below to Link to GAME SUMMARY


HOME Games in RED                  AWAY Games in BLUE

FALL ICE BREAKER (Nov. 10-12)

DAY

DATE OPPONENT TIME RESULT
FRIDAY NOV. 10 Belle Tire vs. A F I 6:35   pm

0-4   AFI

FRIDAY NOV. 10 T. C. vs. Saginaw 7:55   pm 0-4  SAG
SATURDAY NOV. 11 A F I vs. Saginaw 10:25  am 4-4   
SATURDAY NOV. 11 Belle Tire vs. T. C. 11:45 am 3-2   TC
SATURDAY NOV. 11 Saginaw vs. Belle Tire 5:15   pm 4-1
SATURDAY NOV. 11 T. C. vs. A F I 6:35   pm 3-2
SUNDAY NOV. 12 T. C. #1 vs. Belle #4 7:50   am 2-3
SUNDAY NOV. 12 A F I #2 vs. SAG #3 9:10   am 6-4
SUNDAY NOV. 12 Belle vs. A F I 2:30   pm

AFI 


2000-2001  REGULAR SEASON SCHEDULE

HOME Games in BLUE                 AWAY Games in RED

DAY

DATE OPPONENT TIME RESULT

 

       
Saturday Sept. 30 Alpena (Centre Ice)   8:30pm

25-0

Sunday Oct. 1 Alpena (Centre Ice) 10:40am

14-3

         
Saturday Oct.7 SSmc-Rhodes Area  1:30 pm

2-2

Saturday Oct.7 SSmc-Memorial  9:00 pm

5-5

Sunday Oct.8 SSmc-Memorial 10:30am

2-0

         
Friday Oct.13  Pittsburg-Melvindale 3:00 pm

4-0

Saturday Oct.14  AFI-Melvindale 1:50 pm

3-2

Saturday Oct.14  Tubbys-Melvindale 8:40 pm

2-4

         
Friday Oct.20 S & T-Centre Ice  8:00 pm

3-0

Saturday Oct.21 S & T-Centre Ice  9:15 am

5-0

         
         
Saturday Oct.28 Root River -Rhodes 12:30 pm

6-6

Saturday Oct.28 Sis-u-Betcha-Memorial  9:30 pm

4-1

Sunday Oct.29 S & T -Memorial 10:30 am

4-1

         
Saturday Nov.4 RR Rangers-Centre Ice  8:30 pm

5-0

Sunday Nov.5 RR Rangers-Centre Ice 10:40 am

4-4

         
Friday Nov.10 Saginaw  7:55 pm 0-4
Saturday Nov.11 Belle Tire 11:45 am 3-2
Saturday Nov.11 AFI   6:35 pm 3-2
Sunday Nov.12 Belle Tire

7:55am

2-3
         
Saturday Nov.25 Lansing 10:00 am

6-2

Saturday Nov.25 Lansing  5:00 pm

2-2

         
Saturday Dec.2 Calumet 12:30 pm

4-2

Saturday Dec.2 Calumet 8:00 pm

3-0

Sunday Dec.3 Grayling 12:30 pm

9-3

         
Friday Dec.8 Silver Sticks-Saginaw 9:30 pm

1-4

Saturday Dec.9 Silver Sticks-Grosse Pte 2:00 pm

2-4

Sunday Dec.10 Silver Sticks-St. Claire  12:30 am

3-3

         
Saturday Dec.16 Marquette-Centre Ice  8:30 pm

5-2

Sunday Dec.17 Marquette-Centre Ice 10:40 am

6-2

         
Saturday Dec.30 SIS Ubetcha-Centre Ice  4:30 pm

1-0

Saturday Dec.30 SIS Ubetcha-Centre Ice  7:30 pm

7-5

         
    STEEL CITY-CANADA    
Thursday Jan.4 Stitch King Senators

3:30 pm

10-0

Friday Jan.5 Current River

9:30 am

4-1

Saturday Jan.6 Kapuskasing

9:00 pm

5-1

Saturday Jan.7 Rayside Balfour

12:30 pm

3-0

Sunday Jan.8 Sudbury Red Wings

8:00 am

3-0

Sunday Jan.8 S & T Lightning

1:00 pm

1-2

         
Saturday Jan. 13 Troy-Gaylord

3:00 pm

9-1

Sunday Jan. 14 Gaylord-Gaylord

9:00 am

8-1

         
Friday Jan. 19 Lakeview-Marquette 8:30 pm

8-1

Saturday Jan. 20 Calumet 11:00am

2-1

Saturday Jan. 20 Calumet 4:00pm

5-1

Sunday Jan. 21 Marquette 11:00 am

4-1

         
Saturday Jan.28 Alpena-Centre Ice 10:40 am

13-0

         
Saturday Feb.3 Flint Iceland Arena

8:30 pm

8-1

Sunday Feb.4 Flint Iceland Arena

2:00 pm

7-0

         
Friday Feb. 9 Districts -Alpena

9:00 pm

21-1

Saturday Feb.10 Districts-Otsego

11:00 am

12-1

Sunday Feb.11 Districts-Finals

10:15 am

10-2

         
Saturday Feb.17 Lansing-Centre Ice

8:30 pm

6-0

Sunday Feb.18 Lansing-Centre Ice

10:30 am

6-0

         
Saturday Feb.24 West Michigan Warriors  1:00 pm

4-2

Sunday Feb.25 West Michigan Warriors 10:30 am

2-4

         
         
    STATE FINALS    
Friday Mar.2 Troy Sting (host) 1:00 pm

14-2

Friday Mar.2 Jackson  7:00 pm

6-1

Saturday Mar.3 Woodhaven 4:30 pm

0-1

Sunday Mar.4 T.C. vs Saginaw 9:15 am

1-2 ot

Sunday Mar.4 Grosse Pte vs Woodhaven 9:00 am

4-0

Sunday Mar.4 Grosse Pte vs Saginaw 4:00 pm

5-1

         
         
         


HOME Games in BLUE                  AWAY Games in RED

(Back to Top)