Make your own free website on Tripod.com

 

 2002-2003 Schedule                Home   Maps

Date

Day

Time

Venue

Opponent

Result

 

 

 

 

 

 

Practice

Tues

6:00pm

Howe

Practice

 

Practice

Thurs

8:30pm

Howe

Practice

 

September

 

 

 

 

 

9-14-02

Sat

7:00pm

Howe      

Titans (scrimmage)          

W

9-15-02

Sun

11:00am

Howe      

Titans (scrimmage)        

W

9-21-02

Sat

5:00pm

Howe      

St. Ignace      

L 4-2

9-21-02

Sat

7:30pm

Howe      

St. Ignace      

L 2-1

 

 

 

Centre Ice 

Traverse City Fall-Ice Breaker Tournament

 

9-27-02

Fri

7:00pm

Bay Area   

 

W10-0

9-28-02

Sat

10:00am 

Royal Oak 

 

W 9-2

9-28-02

Sat

5:45pm

Lansing    

 

W 6-4

9-29-02

Sun

8:15am

Semi-final   Belle Tire   

 

W 3-2(OT)

9-29-02

Sun   

2:00pm

Championship

St. Ignace   

 

W 2-0

October

 

 

 

 

 

10-19-02

Sat

9:30am

Kalkaska

Alpena Midget AA

W  8-1

10-19-02

Sat

4:30pm

Kalkaska

Alpena Midget AA (scrimmage)

W 13-3

10-20-02

Sun

11:00am

Kalkaska

Alpena Midget A

W 3-1

10-22-02

Tue

7:30

Centre Ice

Scrimmage

T 5-5

10-25-02

Fri

10:45pm

Port Huron

Tournament

W

10-26-02

Sat

1:00pm

Tournament

 

L

10-26-02

Sat

10:00pm

Tournament

 

W

10-27-02

Sun

12:00pm

Belle Tire

Overtime-Shoot out

L 3-1

November

 

 

 

 

 

11-23-02

Sat

7:30pm

Howe

Cadillac JV

W 7-1

11-24-02

Sun

9:45pm

Centre Ice

North Stars AA

T 4-4

December

 

 

 

 

 

 

 

 

Manistique

Tournament

 

12-06-02

Fri

8:00pm

Munising

 

W 6-4

12-07-02

Sat

12:30pm

Iron Range

 

W 5-4

12-07-02

Sat

6:00pm

Newberry

 

L  1-2

12-08-02

Sun

12:00am

Foggy

SEMI

W 5-3

12-08-02

Sun

6:00am

Newberry

FINALS  Overtime

W 3-2

12-21-02

 Sat

2:00pm

Norse Center

Soo Storm

L 6-2

12-21-02

 Sat

7:45pm

Polar

Soo Storm

W 3-2

12-22-02

 Sun

12:00pm

St. Ignace

St. Ignace

T 4-4

12-28-02

 Sat

12:45pm

Centre Ice

Marquette AA

L 4-2

12-28-02

 Sat

4:30pm

Howe

Marquette AA

L 3-2

January

 

 

 

 

 

Jan 2-5

Thurs-Sun

 

Sault Ste. Marie

Steel City Tournament Midget AA

 

1-2-03

Thurs

1:45pm

Rankin

Shattuck St. Mary's

 L

1-3-03

Fri

8:00am

McKee ken

Soo Blues

 L

1-3-03

Fri

4:00pm

McKee ken

Chicago Huskies

 L

1-4-03

Sat

11:30am

Pee Wee

Jackson Jay Hawks

 L

 

 

 

 

 

 

1-11-03

Sat

6:45pm

Centre Ice

Muskegon

 W 4-1

1-12-03

Sun

10:00am

Howe

Muskegon

 W 6-1

 

 

 

 

 

 

1-18-03

Sat

12:15pm

Belknap (Griff's
Icehouse)

Griffins

L 3-1

1-18-03

Sat

7:30pm

Walker Ice & Fitness Center

Muskegon

W 7-2

1-19-03      

Sun

10:00am

Belknap (Griff's
Icehouse)

Griffins

L 4-2

1-19-03

Sun

4:00pm

Walker Ice & Fitness Center

Muskegon

4:00

 

 

 

 

 

 

1-25-03

Sat

5:30pm

Howe

Newberry

 W 7-2

1-26-03

Sun

9:45am

Centre Ice

Newberry

 L 4-2

February

 

 

 

 

 

2-1-03

Sat

10:00am

Districts

 St. Ignace

 L 7-1

2-1-03

Sun

4:00pm

Districts

 St. Ignace

 W 4-1

2-2-03

Sun

8:00am

Districts

 St. Ignace (7overtime)

 L 1-0

2-9-03

Sun

10:30am

Centre Ice

Alpena

 

2-9-03

Sun

2:00pm

Howe

Alpena

 

 

 

 

 

 

 

2-21-03

Fri

9:00pm

Artic Edge

Canton (2nd Districts)

 

2-22-03

Sat

TBA

Artic Edge

Canton

 map

2-23-03

Sun

TBA

Artic Edge

Canton

 

March

 

 

 

 

 

2-28-03

Fri

TBD

Port Huron

State Finals

 

3-1-03

Sat

TBD

Port Huron

State Finals

 

3-1-03

Sat

TBD

Port Huron

State Finals

 

3-2-03

Sun

TBD

Port Huron

State Finals

 

3-8-03

Sat

TBD

 

 

 

3-9-03

Sun

TBD

 

 

 

3-15-03

Sat

TBD

 

Newberry

 

3-16-03

Sun

TBD

 

Newberry

 

3-22-03

Sat

TBD

 

 

 

3-23-03

Sun

TBD

 

 

 

3-29-03

Sat

TBD

 

 

 

3-31-03

 Sun

TBD